28 Νοεμβρίου 2012

Η Α.Ε. Ηρακλείου νίκησε με 3-0 στου Ζωγράφου τον Αστέρα

Μία όμορφη βόλτα με άνετη επικράτηση έκανε η Α.Ε. Ηρακλείου στου Ζωγράφου επικρατώντας του Αστέρα με 3-0. Από νωρίς οι Ηρακλειώτες έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη, αφού προηγήθηκα στο 4΄ με σκόρερ τον Σαζακλή, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων.

Στο 15΄, μετά από εξαιρετικό συνδυασμό, ο Γεωργουδάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με προσωπική αριστουργηματική εκτέλεση έκανε το 0-2 που ήταν και σκορ πρώτου ημιχρόνου. Ένα λεπτό μετά την είσοδο στο γήπεδο με αλλαγή (61΄) Παναγιώτης Σπυρόπουλος πάσαρε έτοιμο γκολ στον Καφετζή με εκείνον να σκοράρει κάνοντας το 0-3, που ήταν και τα τελικό αποτέλεσμα.

• Το Σάββατο  η Α.Ε. Ηρακλείου στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής θα υποδεχθεί στο γήπεδο του Πράσινου Λόφου τον Χαραυγιακό.

Α.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Λ. Αλεξάκης) Φραγκουλόπουλος, Κωνσταντινίδης (60΄Σπυρόπουλος), Παπαδόπουλος, Λύκος (87΄Τσουτσουδάκης), Σαζακλής, Λέκκας, Χριστοδούλου, Πετρίτσης, Γεωργουδάκης, Καφετζής, Λιόνας (72΄λ.τρ. Μπαλαρής).